Swastik Tv News Odisha

କାହିଁକି ବିବାହ କରିନଥିଲେ ସୁରସାମ୍ରାଜ୍ଞୀ Lata Mangeshkar ? ଏହି କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି କାନ୍ଦି ପକାଇବେ….

0

ଜନ୍ମ ଅଛି ତୋ ମୃତ୍ୟୁ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁ କାହାକୁ କେତେବେଳେ କବଳିତ କରିବ ତାହା କେହି କହି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଆପଣ ମାନେ ଦେଖିଥିବେ ଯେ ଯେପରି ସାରୁ ପତ୍ରରେ ପାଣି ଢଳ ଢଳ ହୋଇଥାଏ ଠିକ ସେହିପରି, ମନୁଷ୍ୟ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଠିକ ସାରୁ ପତ୍ର ସଦୃଶ। କେତେ ବେଳେ କାହାର କଣ ଘଟିବ ତାହା କେହି କହି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଦୁନିଆରେ ଯେତେ ଧନୀ କିମ୍ବା ଯେତେ ବି ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି। ଦିନ ଆସିବ ସମସ୍ତେ ଏହି ଦିନେ ନା ଦିନେ ଚାଲିଯିବେ। ହେଲେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଅପେକ୍ଷା ଯଦି ଜଣେ ସେଲିବ୍ରେଟିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି। ତାଙ୍କୁ ସାରା ଦୁନିଆ ମନେ ରଖିଥାନ୍ତି। ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଦେଖିବା ନିକଟରେ ଅନେକ କଳାକାର ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସଙ୍ଗୀତ ଜଗତ ପାଇଁ ଏକ ଦୁଃଖ ଖବର ଆସି ପହଁଚିଛି।

୧ ଫେବୃଆରୀରେ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ଦୁନିଆରୁ ବିଦାୟ ନେଇଛନ୍ତି। ସେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ମୁମ୍ବାଇର ବ୍ରେକ୍ କ୍ୟାଣ୍ଡି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବିୟୋଗ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯାହା ତାଙ୍କର ଶେଷ ଦିନ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଉଛି। ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇର ଶିବାଜୀ ପାର୍କରେ ଭରତ ରତ୍ନ ପ୍ରାପ୍ତ ତଥା କୋକିଳ କଣ୍ଠି ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କୁ ପଞ୍ଚତତ୍ତ ରେ ଲୀନ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ପରଲୋକରେ ସମଗ୍ର ଦେଶ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ପୁଣି ଥରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିବାର ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଥିଲା।

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯିବା ସମୟରେ କୁହାଯାଉଛି। ଆପଣ ମାନେ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରୁଥିବେ ଯେ ଦୁଇଜଣ ମହିଳା ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକର ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ଦେଖାଯାଉଥିବା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମିଳିଛି। ଏପରିକି ସେ ନିଜେ ଚାଲିବାକୁ ଅସମର୍ଥ , ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ସାହାରା ଘେନି ଚାଲୁଛନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ଅନେକ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଲତା ମଙ୍ଗେଶକରଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ, 1969 ରେ ତୃତୀୟ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନାଗରିକ ପୁରସ୍କାର, ପଦ୍ମଭୂଷଣ, 1999 ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନାଗରିକ ପୁରସ୍କାର ଏବଂ 2001 ରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନାଗରିକ ପୁରସ୍କାର ଭାରତ ରତ୍ନଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଫ୍ରାନ୍ସର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନାଗରିକ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। 2009 ରେ ଅଫିସର୍ ଦେ ଲା ଲେଜିଅନ୍ ଡି’ହୋନେର୍ ଏହି ସବୁ ସନମାନର ଅଧିକାରୀ ସେ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଦେଖିବା ସେ ବିବାହ କରିନଥିଲେ , ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହାର କୌଣସି ସଠିକ ସୂଚନା ନାହିଁ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.