Swastik Tv News Odisha

OMG ! ଛାଡୁନି PUBG ଖେଳର ନିଶା ମେଡିକାଲରେ ଆଡମିଟ ହେଇ ବି କରୁଛନ୍ତି ଆକ୍ସନ, ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିଲେ ହୋସ ଉଡିଯିବ…ଦେଖନ୍ତୁ Video

0

ବନ୍ଧୁଗଣ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆପଣ ମାନେ ଅନେକ ଭିଡ଼ିଓ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପାଇଥିବେ ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଗେମ ଖେଳି ଏଭଳି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଶୁଣିବା ପାଇଁ ମିଳୁଛି। ଭିଡ଼ିଓ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ମାନେ ଥରୁଟିଏ ପୂର୍ଵ କଥା ବିଚାର କରନ୍ତୁ। ପୂର୍ବରୁ ପିଲା ମାନେ ସବୁବେଳେ ଶାରୀରିକ କ୍ରୀଡା ଉପରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିଲେ। ଏହା ଫଳରେ ପିଲାର ଶାରୀରିକ ଗଠନ ହେବା ସହିତ ଶରୀର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ହେଉଥିଲା।

ତେଣୁ ଆପଣ ମାନେ ଏହାକୁ ଥରୁଟିଏ ବିଚାର କରନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ପିଲା ମାନେ କେଉଁ ଭଳି ଭାବରେ ଶରୀର ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ସହିତ ଶାରୀରିକ କ୍ରୀଡା ସହିତ ଜମାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି। ଆଜିକାଲି ଆଧୁନିକ ଯୁଗରେ ମୋବାଇଲ ଗେମ ରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି। ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ପିଲାର ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଉପରେ ଗଭୀର ଭାବରେ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିଥାଏ। ଅନେକ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗେମ ଖେଳି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବା ପାଇଁ ପାଇଥିବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏଭଳି କିଛି ଭିଡ଼ିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ତିରୁନେଲଭେଲିର ଜଣେ 17 ବର୍ଷ ବୟସର ବାଳକ PUBG ଖେଳ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା। ତେବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବାଳକଟି PUBG ଗେମ ଖେଳି ମାନସିକ ସନ୍ତୁଳନ ହରାଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଅନେକେ ଏହା PUBG ନିଶା ବୋଲି ଦାବି କରୁଥିବାବେଳେ ଡାକ୍ତରମାନେ ହେଲେ ଡାକ୍ତର ମାନେ ଅସ୍ୱୀକାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋଗ ଯାହା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବରେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବେ। ଉକ୍ତ ବାଳକ ଜଣକ ଏପ୍ରିଲ 4 ତାରିଖ ରାତିରେ ତିରୁନେଲଭେଲିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଭିଡ଼ିଓ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ଅଧିକ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କିମ୍ବା ଏକ ମାନସିକ ମତି ଭ୍ରମ ଏହା ଏକ ରୋଗ ନୁହେଁ। ଯଦିଓ ବାଳକଟି ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବହୁତ ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହା ନିଶା ନୁହେଁ ବୋଲି ତିରୁନେଲଭେଲି ଡାକ୍ତର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ କହିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସେମାନେ କହିଥିବାରୁ ବାଳକଟି ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବା ପାଇଁ ସେହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲା। ଆଡମିଶନ ହେବାର ମାତ୍ର ଏକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯିବା ପରେ ସେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ବୋଲି ଡିନ୍ କହିଛନ୍ତି। ପରଦିନ ସକାଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଘରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ। କେହି କେହି ଜାଣିଶୁଣି ଭିଡିଓଟିକୁ ସୁଟ୍ କରି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭୁଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ପୁନର୍ବାର ବାଳକର ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଡାକିଲୁ ତାଙ୍କୁ ପୁଣି ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ କିଛି ରୋଗ ଜଣା ପଡିନଥିଲା।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.