Swastik Tv News Odisha

IAS interview – ଝିଅମାନଙ୍କର କେଉଁ ଅଙ୍ଗ କୁ ଚିପିଲେ ତାହା ଫୁଲିଥାଏ ? ଉତ୍ତର ୫ ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଦେବାର ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ

0

ଆଜି କାଲି କ ଦୁନିଆରେ ଯଦି ଆପଣ ମାନେ କୌଣସି ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ରଖି ନାହାନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ସମସ୍ତ ସ୍ଥାନ ରେ ହାରି ଯାଇ ପାରନ୍ତି ।ସେଥି ପାଇଁ ଆଜି କାଲି କ ଯୁଗରେ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ର ଆବଶ୍ୟକତା ବହୁତ୍ ପରିମାଣ ରେ ରହିଛି ।ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ କେବଳ ବହି ପାଠ ର ଜ୍ଞାନ ରହିଛି ଆଉ ବାହାର କୌଣସି ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ବିଷୟରେ ଜଣା ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବୁକା ହଇ ଯିବେ ।

କାରଣ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ରେ କମ୍ପିଟେଟିଭ ପରୀକ୍ଷା ରେ ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଥା ଟି ମଧ୍ୟ ଜାଣି ନଥିବେ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ଗୋଡିକରେ ଅତି ସହଜ ଓ ମଜାଳିଆ ପ୍ରଶ୍ନ ଗୁଡିକ ପଚାରା ଯାଇଥାଏ ଯାହାର ଉତ୍ତର ଅଧିକାଂଶ ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ।
ସେହି ସବୁ ପ୍ରଶ୍ନ ର ଉତ୍ତର ବହୁତ ମଜାଳିଆ ଅଟେ ଯାହାର ଉତ୍ତର ଖୋଜିବା ପାଇଁ ଆମ ମାନଙ୍କୁ ମଜା ମଧ୍ୟ ଲାଗିଥାଏ। ତାହାଲେ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣି ପାରୁଥିବେ ଆମ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜେନେରାଲ୍ ନୋଲେଜ୍ ର କେତେ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଆମେ ଆଜି ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ସେହିପରି କିଛି ଜେନେରାଲ୍ ନୋଲେଜ୍ ଏବଂ ତାର ଉତ୍ତର ସମ୍ପର୍କରେ କହିବୁ, ଯାହାକି ବହୁତ ମଜାଳିଆ ମଧ୍ୟ।

ତେବେ ଆମ ଦେଶ ରେ ଅନେକ କିଛି ସ୍ଥାନ ରେ ଅନେକ୍ କିଛି ଜିନିଷ ରହିଛି,ଯାହା ଆମ ଦେଶ ର ଅଗ୍ର ଗତି ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ, ଯାହା ଜାଣିବା ଆମର ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ । ତେବେ ଏହା ଅନେକ ସମୟର ଆମ କାମ ରେ ଆସି ଥାଏ। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ମଜାଳିଆ କଥା ସମ୍ପର୍କ ରେ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ଓ ଉତ୍ତର ଜାଣିବା।

୧) ତମାଖୁ ଉପରେ ପୁରା ପ୍ରତିବନ୍ଧ ଲଗାଇବା ବାଲା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ଦେଶ କିଏ ?
ଉତ୍ତର- କାନପୁର

୨) ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଚମଡା ଉଦ୍ୟୋଗ କେଉଁଠି ସ୍ଥାପିତ କରାଯିବ ?
ଉତ୍ତର- କାନପୁର୍

୩) ଆଫଗାନିସ୍ଥାନର୍ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବ୍ରେକ୍ ଡ୍ୟାନ୍ସର୍ କିଏ ହେଲେ ?
ଉତ୍ତର- ମନିଜା ତଲାଶ୍ ଉଡାନ୍

୪) ଝିଅ ମାନଙ୍କ କେଉଁ ଜିନିଷ କୁ ଚିପିଲେ ତାହା ବଡ଼ ହୋଇଥାଏ?
ଉ – ଝିଅ ମାନଙ୍କର ଏପରି କୌଣସି ଜିନିଷ ନାହିଁ ।

୫) ରୋମେନ୍ ରୋଲାଣ୍ତ ବୁକ୍ ପ୍ରାଇଜ୍ ୨୦୨୧ କାହାକୁ ଦେଇଥିଲେ ?
ଉତ୍ତର- ଲେ ମରିଏଜ୍ ଡେ ପ୍ଲେସିର୍

6) ପ୍ରଶ୍ନ- ତାହା କଣ ଯାହାକି ଧଳା ଧଳା ବାହାରେ ତାକୁ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ପିଇଥାନ୍ତି?
ଉ- ଗାଈ କ୍ଷୀର।

ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆଶା କରୁଛୁ ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକେଲଟି ଆପଣଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ। ଯଦି ପସନ୍ଦ ଆସିବ ତେବେ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲିବେ ନାହିଁ । ଦୈନନ୍ଦିନ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣାର ଖବର ସହିତ ଅପଡେଟ ରହିବା ପାଇଁ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.