Swastik Tv News Odisha

Jyotish Shastra – ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ବାରରେ ଜନ୍ମ ହେଲେ କ’ଣ ସବୁ ଲକ୍ଷଣ ଥାଏ

0

ମଣିଷ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ତାର ଭାଗ୍ୟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥାଏ , ଜ୍ୟେତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗ୍ରହ ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ମାନଙ୍କର ଚଳନର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଯୋଗୁଁ ତାହାର ପ୍ରଭାବ ସିଧାସଳଖ ମନୁଷ୍ୟ ଉପରେ ପଡିଥାଏ । କୁହାଯାଏ କି ମଣିଷର ଜନ୍ମ ବାର ମଧ୍ୟ , ତାପ ଜୀବନରେ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ଜନ୍ମ ବାରରୁ ବ୍ୟକ୍ତି ର ସ୍ୱଭାବ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଜାଣି ହୋଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ବାରରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ସ୍ୱଭାବ କିପରି ହୋଇଥାଏ ।

1. ସୋମବାର :-

ସୋମବାରରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଜେ କରିବାକୁ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ମନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦ୍ୱନ୍ଦ ନଥାଏ । ଏମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ବହୁତ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଏବଂ ନିର୍ମଳ ଅଟେ ।

2. ମଙ୍ଗଳବାର :-

ମଙ୍ଗଳବାର ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଲୋକମାନେ ହନୁମାନଜୀଙ୍କର ଅତି ପ୍ରିୟ ଭକ୍ତ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏମାନେ କୌଣସି ବି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ , ଜୀବନରେ ଏମାନେ କାହାକୁ ଡରନ୍ତି ନାହିଁ ।

3. ବୁଧବାର :-

ବୁଧବାରରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ କେବେହେଲେ ଅନ୍ୟର ଅନିଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଚାହିଁ ନଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ସର୍ବଦା ଅନ୍ୟର ମଙ୍ଗଳ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନେ ସର୍ବଦା ଖୋଲା ହୃଦୟର ହୋଇଥାନ୍ତି ।

4. ଗୁରୁବାର :-

ଗୁରୁବାର ରେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥାନ୍ତି , ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଅସୀମ କୃପା ରହିଥାଏ । ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ କେବେହେଲେ ଧନର ଅଭାବ ରହି ନଥାଏ । ହସଖୁସୀରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି ଏହି ବାର ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ।

5. ଶୁକ୍ରବାର :-

ଏହି ବାରରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବଦା ନିଜ ମନରେ କୌଣସି ନା କୌଣସି କଥାର ବିଚାର କରିବାରେ ଲାଗି ଯାଇଥାନ୍ତି । ଏହାଛଡା ଏମାନେ ଏକାକୀ ରହିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ପାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନେ ବହୁତ ଜ୍ଞାନୀ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି ।

6. ଶନିବାର. :-

ଶନିବାର ଦିନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ଏମାନଙ୍କ ମନରେ କେବେହେଲେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଖରାପ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସେ ନାହିଁ । ଏହାଛଡା ଏମାନେ ନ୍ୟାୟବାନ ଓ ସର୍ବଦା ସତ୍ୟର ସାଥ୍ ଦେଇଥାନ୍ତି ।

7. ରବିବାର :-

ରବିବାର ଦିନ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସର୍ବଦା ଦଳରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି । ଏମାନେ ନିଜ କଥା ବଳରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଜିତି ନେଇଥାନ୍ତି , ଏମାନେ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମ ଲେଖାଟି ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଲା ତେବେ ତଳେ ଥିବା ମତାମତ ବକ୍ସରେ ଆମକୁ ମତାମତ ଦେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ନିଜ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହ ସେୟାର ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ଆମେ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଅନେକ ଲେଖା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିବୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.